Lokalizacja i opis ogólny założenia - Zespół pałacowo-parkowy w Przytoku - Przytok - Pałace i Parki Środkowego Nadodrza

Ustawienia

Środkowego Nadodrza
Fundacja Pałac Bojadła

Wyszukiwarka

1. Lokalizacja i opis ogólny założenia

Zespół pałacowo-parkowy w Przytoku położony jest w południowo-zachodniej części wsi, po południowej stronie lokalnej drogi wiodącej z Zawady do Zaboru. [ilustr.] Założenie rozplanowane jest w sposób rozbudowany, z neorenesansowym pałacem w części centralnej, podwórzem folwarcznym przyległym od strony północno-wschodniej, gdzie dawniej mieściły się obiekty gospodarcze (XIX w.) oraz nieistniejąca już oficyna (XVIII w.), w otulinie rozległego parku krajobrazowego. [ilustr.] Poprzez dziedziniec biegnie główna droga prowadząca od bramy wjazdowej, i dalej aleją, pośród drzew, do pałacu i rozległego parku.

 

Informacja o ciasteczkach

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących ciasteczek wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję informację o ciasteczkachZamknij
Pałace i Parki Środkowego Nadodrza nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu