Lokalizacja i opis ogólny założenia - Zespół dworsko-parkowy w Świdnicy - Świdnica - Pałace i Parki Środkowego Nadodrza

Ustawienia

Środkowego Nadodrza
Fundacja Pałac Bojadła

Wyszukiwarka

1. Lokalizacja i opis ogólny założenia

Zespół dworsko-parkowy w Świdnicy położony jest w środkowej części wsi, na południe od drogi prowadzącej w kierunku Zielonej Góry. Obiekt zwrócony jest elewacją frontową, północną, w stronę drogi, od której oddziela go parterowy budynek gospodarczy. Przed fasadą mieści się niewielki dziedziniec porośnięty niską roślinnością oraz starodrzewem. Po zachodniej stronie znajdują się zabudowania gospodarcze skupione wokół prostokątnego dziedzińca. Po wschodniej stronie założono park rozciągający się od drogi w kierunku południowym. Wjazd na teren założenia prowadzi od strony północno-wschodniej, pomiędzy budynkiem gospodarczym a ogrodzeniem parku.

Informacja o ciasteczkach

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących ciasteczek wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję informację o ciasteczkachZamknij
Pałace i Parki Środkowego Nadodrza nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu