Lokalizacja i opis ogólny założenia - Zespół dworsko-parkowo-folwarczny w Chotkowie - Chotków - Pałace i Parki Środkowego Nadodrza

Ustawienia

Środkowego Nadodrza
Fundacja Pałac Bojadła

Wyszukiwarka

1. Lokalizacja i opis ogólny założenia

Założenie dworsko-parkowo-folwarczne w Chotkowie położone jest pośrodku wsi, po północnej stronie biegnącej przez nią drogi, u wylotu lokalnego traktu prowadzącego do Jelenina. W niedalekiej odległości na wschód od założenia biegnie szlak prowadzący z Nowej Soli do Żagania. Założenie rozplanowane jest w sposób rozbudowany, złożone z części północnej – rezydencjonalnej i południowej – folwarcznej. [ilustr.] Dwór góruje w założeniu, ustawiony na sztucznie usypanym wzniesieniu, otoczonym pozostałościami fosy, zwrócony fasadą w kierunku południowym, w stronę dojazdu, i poprzedzony dwiema cylindrycznymi wieżami, usytuowanymi po wschodniej i zachodniej jego stronie. [ilustr.] Wokół dziedzińca gospodarczego rozplanowano budynki folwarczne, stajnię, oborę i spichlerz. Całość otula niewielki park krajobrazowy.

 

Informacja o ciasteczkach

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących ciasteczek wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję informację o ciasteczkachZamknij
Pałace i Parki Środkowego Nadodrza nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu