Audioguide / Język polski - Pałace i Parki Środkowego Nadodrza

Ustawienia

Środkowego Nadodrza
Fundacja Pałac Bojadła

Wyszukiwarka

Audioguide

Założenia pałacowo-parkowe Środkowego Nadodrza stanowią integralną część europejskiego dziedzictwa kulturowego. Złożone dzieje tych ziem, obejmujących część historycznego Śląska, Łużyc i Nowej Marchii, znalazły swoje odzwierciedlenie w bogactwie architektury, współtworzonej przez reprezentantów różnych środowisk artystycznych. Nie mniej fascynujące bywają postaci samych właścicieli, wśród których zdarzają się i potomkowie królewscy z nieprawego łoża, i osoby znane z kart europejskiej historii. Poniżej można pobrać lub odsłuchać krótkie opowieści o dziejach i architekturze poszczególnych obiektów.


  • Pałac w Bojadłach

    Bojadła

    barokowy pałac z XVII/XVIII w.


  • Pałac w Zaborze

    Zabór

    barokowy pałac z XVII/XVIII w.

Informacja o ciasteczkach

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących ciasteczek wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję informację o ciasteczkachZamknij
Pałace i Parki Środkowego Nadodrza nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu